Frika nga ko ronаviruѕi: Jeton 3 muaj në aeroроrt – kam frikee te largohem…

Një burrë ka jetuar në një pjesë të sigurt të aeroportit ndërkombëtar të Çikagos për tre muaj, duke i thënë policisë se kishte shumë frikë nga korona virusi për t’u kthyer në shtëpi në Los Anxhelos, sipas raporteve të shumta. 36-vjeçari, kaliforniani Aditya Singh, u arrestua këtë fundjavë dhe u akuzua për shkelje kriminale në […]

Continue Reading

Niѕma për të ‘bllokuar’ Diellin, çfarë mund të ѕhkojë keq nga рrojekti i Вill Gatеѕ…

Bill Gates është duke financuar një projekt për ndërtimin e një teknologjie që do të reduktonte rrezet e diellit që do të hyjnë në atmosferën e Tokës, në një përpjekje që mendon se do të ndalojë ngrohjen globale. Eksperimenti i quajtur “SCoPEx” (Stratospheric Controllet Perturbation Experiment) po kryhet nga shkencëtarë të Universitetit të Harvardit për […]

Continue Reading

Arbnora në lidhje me “Mehmet Kosovën” Cme.nden turqit, si mund te lidhesh me nje shqiptare qe…

– Bukuroshja kosovare Arbnora Ademaj nuk po di të ndalet. Sukseset e saj kanë kaluar kufijtë. Lajmi i fundit për të prej mediave turke. Ato shkruajnë për një bashkëpunim të mundshëm të Arbnora Ademajt me aktorin e njohur turk Kenan Imirzaliogu, apo siç njihet nga publiku shqiptar “Mehmet Kosova”. Sigurisht që ky lajm është mjaftë […]

Continue Reading

Duda Balje publikon listën – Lum parlamenti qe ka nje bukuroshe si une, prandaj me vottoni perseri e knaqni syte!

–K1iko rek1aamen dhe shiko fotton e nxehte te Dudes Kryetarja e Listës së Bashkimit Socialdemokrat, Duda Balje, e ka publikuar listën me 25 kandidatë për deputetë nga subjekti politik që ajo e përfaqëson, duke shkruar se janë gati. Balje ka shkruar se lista e SDU-së ka të rinj e njerëz me eksperiencë. “Të dashur të […]

Continue Reading

Aktori turk që ka fiksuar femrat shqiptare para ekranit, ka blerë dу shtëpi që kushtojnë sa qimet e kokëѕ – Ja kujt i ka vere syrin…

Aktori i njohur turk Çağatay Ulusoy ose Sarp siç e njihni ndryshe nga seriali “I infiltruari” është një nga më të paguarit në Turqi, por ai është gjithashtu një nga biznesmenët më të suksesshëm të momentit. Prej disa kohësh ai është duke bërë miliona para në shit-blerjen e pasurive të paluajtshme dhe vazhdon shitjet në […]

Continue Reading